Fiber ve Network Hizmetleri

Fiber ve Network Hizmetleri

Fiber ve Network Hizmetleri nedir?

Birbirinden farklı cihazların birbiri ile haberleşmesine yarayan veri aktarımı gerçekleşmesi amacıyla kablolama ve çeşitli elektronik cihazların kullanımının yapılmasıyla oluşan sisteme network adı verilmektedir. Ağ olarak da bilinen network fiber optik kabloyla birleştiğinde veri akışı sağlanmaktadır. Fiber uygulamaları pek çok alanda kullanılabilmekte teknolojik imkanları çeşitli yerlere taşıyabilmektedir. Fiber ve network hizmetleriyle alakalı detaylı bilgi Barış İletişim tarafından sağlanmaktadır.

Network Hizmetlerimiz Nelerdir?

Network hizmetleri genel olarak ağ kurulumu ve ağ sorunu giderme hizmetleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Ağ kurulumunu kapsayan hizmetler; ağ yapısının projelendirilerek oluşturulması, ağ cihazlarının monte edilmesi ve elektrik alt yapısının kurulması olarak sıralanabilir. Bunlar haricinde ağ cihazlarının kurulumunun yapılması, cihaz ayarları ve çalıştırılması da network hizmetleri arasındadır. Network hizmetlerinde ağ ve internet hizmetlerinin kurulumu yapılmakta, düzenlenmesi ve çalıştırılmasından sorumlu olunmaktadır. Network hizmetlerinin bir diğeri olan ağ sorunu giderme hizmeti ise oluşturulan ağda meydana gelen aksilikler ve beklenmeyen arızaların onarımını kapsamaktadır. Bazı durumlarda ağ projelendirilmesi baştan yapılmakta ve hatanın kaynağı bulunarak çözüm geliştirilmektedir. Gerekli görüldüğü durumlarda kablolamaların yeniden yapılması, priz ve elektrik alt yapılarının yenilenmesi de söz konusudur. Cihazda sorun tespiti yapıldığı takdirde cihaz üzerinden onarım yapılarak network hizmetinin alınması sağlanmaktadır. Network hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kablolama Hizmetleri Nedir?

Proje aşamasında olan veya hali hazırda bulunan projelerde değişim yapılmak istendiğinde sistemin yenilenmesi için ihtiyaca yönelik fiber kablolama yapılmaktadır. Kablolama hizmetleri kapsamında güvenlik, data ve telefon sistemleri gibi çeşitli alanlarda entegrasyon kurulmaktadır. Var olan alt yapı kablolama hizmetleri sayesinde genişletilebilmekte veya yeniden düzenlenebilmektedir. Kablolama hizmetleriyle alakalı detaylı bilgi almak için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu