Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi uydu sistemleri nelerdir?

Toplu yaşam merkezlerinin dijital, HD, 4K Ultra HD uydu yayınlarından bir arada faydalanabilmesi amacıyla ortak tek bir merkeze kurulan sisteme merkezi uydu sistemi adı verilmektedir. İş merkezleri, apartmanlar, oteller v.b. toplu yaşamın gerçekleştiği yerlerde belirlenmiş içerik ve televizyon kanalları uydu alıcı yardımıyla ana merkez üzerinden tüm cihazlara erişim sağlanmaktadır. Merkezi uydu sistemlerinden yararlanmanız için uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Merkezi uydu sistemleri nasıl kurulur?

Alanında uzman ekip tarafından merkezi uydu sisteminin kurulacağı binaya ücretsiz keşif yapılarak kurulumun ilk aşamasına başlanmaktadır. Keşif esnasında çanak antenin konumu ve merkezi uydu sisteminin kurulacağı nokta belirlenmektedir. Daha sonrasında uydu kablolarının dairelere hangi kanallar üzerinden ulaşabileceği tespit edilmektedir. Genellikle şaft boşlukları, apartman koridorları, havalandırma kanalları veya baca boşlukları bu işlem için tercih edilmektedir. Santral kurulumu da yapıldıktan sonra tüm dairelere teker teker kablolar indirilerek bağlantı sağlanmaktadır. Ortalama 1 gün içerisinde tamamlanan işlem bitiminde tüm daireler ve cihazlardan yayın kontrolü yapılmaktadır. Merkezi uydu sistemi hizmeti almak için ücretsiz keşiften yararlanabilir, kurulum hakkında detaylı bilgiyi iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Merkezi uydu sistemleri nasıl çalışır?

Merkezi uydu sisteminin içerisinde bulunan ana ekipmanlar; çanak anten, santral LNB, televizyon uydu kablosu, uydu santrali ve sat priz olarak sıralanabilir.  Çanak anten uydudan gelen verici dalgaları LNB’ye ileten cihazdır. Birçok farklı modeli bulunmakla birlikte ana işlevi ve fonksiyonu hepsinde aynıdır. Santral LNB çanak antenden gelen verici dalgaları toplayarak sinyal taşıma işlevinde bulunan televizyon uydu kablosu aracılığıyla uydu santraline aktarmaktadır. Uydu santralinde toplanan sinyaller dairelerin veya cihazların her birine ayrı ayrı ulaşmaktadır. Sinyallerin ayrı ayrı dağılması sebebiyle her bir cihazdan farklı yayınların bağımsız şekilde izlenmesi mümkün olmaktadır. Santralden daireye veya cihaza geçişi sağlanmış olan kablo sat prize bağlanarak uydu sinyali istenilen yere ulaştırılmaktadır. Merkezi uydu sistemlerinin nasıl çalıştığı hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Merkezi uydu sistemleri fiyatlandırma

Merkezi uydu sistemlerinden fiyatlandırma apartman, site veya binaya göre değişiklik göstermektedir. Merkezi uydu sisteminin kurulumunda kullanılması gereken kablo miktarı ve çanak anten modeli seçimi gibi etkenler fiyatlandırmayı etkilemektedir. İletişim bilgilerimizden bize ulaşarak ücretsiz keşiften yararlanabilir, fiyatlandırma konusunda net bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Merkezi uydu sistemi montajı nasıl yapılır?

Merkezi uydu sistemi montajı alanında uzman ekibimiz tarafından ortalama 1 gün içerisinde yapılmaktadır.

Merkezi uydu sistemleri kanal ayarlama nasıl yapılır?

Merkezi uydu sistemi kurulumu yapıldıktan sonra Diseqc ayarlarının da yapılmasıyla kanallar görüntülenebilmektedir. Bu ayar yapılmadığı takdirde uydu alıcısına sinyal gelmeyeceği için kanalları bulmak mümkün olmamaktadır.

Diseqc Ayarı Nasıl Yapılır?

Diseqc ayarı uydu alıcısı menüsünden veya televizyona entegre olmuş televizyon menüsünün uydu ayarlarından kolayca yapılabilmektedir. Menü üzerinden gösterilen talimatlar atlanmadan yapıldığı takdirde diseqc ayarı kurulmuş olmaktadır.

Merkezi uydu sistemleri servisi

Merkezi uydu sistemleri servisi başvuru yapıldığı aynı gün içerisinde servis ekipleri tarafından yapılmaktadır.

İletişim Formu