Kamera Güvenlik Sistemleri

Kamera Güvenlik Sistemleri

Teknolojinin gelişmesiyle beraber alınan güvenlik önlemlerinin başında kamera güvenlik sistemi gelmektedir. Kamera güvenlik sistemi cadde, iş merkezi, ofis, okul ve hatta ev gibi güvenliğin sağlanması ve gerekli önlemlerin alınması için kullanılan yerler arasında gelmektedir. Kamera güvenlik sistemi güvenliğin sağlanmasının yanı sıra suça yönelik caydırıcı bir yöntem olarak da kullanılmaktadır. Gerekli tedbirler kamera güvenlik sistemi sayesinde alınmakta ve sistemin bulunduğu bölge sürekli olarak kontrol altında tutulmaktadır. Kamera güvenlik sisteminden yararlanarak bulunduğunuz bölgeyi güvenli tutmanız için hizmet vermekteyiz.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri

Güvenlik kamerası çeşitleri dış ve iç mekana uygun, gece görüşüne sahip, hareket edebilen, zoom yapma özelliği bulunan, kızılötesi bağlantılı ve kablosuz olmak üzere birçok farklı seçenekte bulunmaktadır. Sıkça kullanılan ve tercih edilen kamera çeşitleri;

  • Kutu Kameralar

  • Dome Kameralar

  • Kablosuz Analog Kameralar

  • Kablosuz IP Kameralar

  • Kızılötesi Kameralar

  • PTZ Kameralar


Ev İçi Güvenlik Kamerası 

En kişisel alanımız olan evler, güvenlik açısından en çok tedbir alınması gereken alanların başında gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi de bu durumu daha pratik hale getirmiştir. Evin içine ve dış cephesine yerleştirilen kameralar ile güvenliğinizi sürekli olarak kontrol altında tutabilirsiniz. Özellikle gün içinde evde bulunmayan anne-babaların, bakıcı gözetimindeki çocuklarının güvenliği açısından sıkça tercih edilen ev içi güvenlik kamerası, aynı zamanda potansiyel hırsızlık vb. gibi suçlara yönelik de tedbir ve kanıt niteliği taşır. Kullanım amacı çok geniş olan ev içi güvenlik kamerası, beklenmedik durumlarla karşılaşmamak adına yaygın olarak tercih edilmektedir. 

Kurulum aşamasına geçilmeden önce ev içi güvenlik kameralarını yerleştirecek doğru noktaları tespit etmek ve planlamak gerekir. Görüntü kalitesinin yüksek olması için doğru ışık alan noktalar ve kör açılar da edilerek kurulum süreci boyunca açıların doğru yerde olup olmadığı kontrol edilir. 

Ev içi güvenlik kameralarının farklı özelliklere ve işlevlere sahip pek çok çeşidi vardır. Örneğin hareket kabiliyeti olan, kızılötesi bağlantı kurabilen, zoom özelliği bulunan ve kablosuz olan pek çok güvenlik kamerası çeşidi bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza, evinizin doğru noktalarına ve risk hesaplamalarına göre sizin için en iyi olacak seçeneği birlikte tespit eder, uzman ekibimiz ile en güvenli şekilde kurulumunu gerçekleştiririz.

Kablosuz Güvenlik Kamerası (CCTV Güvenlik Kameraları)

Kolay kurulumu ve kullanımının pratik olması nedeniyle son dönemlerde oldukça popülerleşen kablosuz güvenlik kameraları, görüntüyü bir radyo alıcısı aracılığıyla görüntü ve sesi iletirler. Bu sistemde görüntü, dahili bir depolama alanına veya bulut depolama alanı ile bir alıcıya aktarılmaktadır. Evin elektrik sistemine bağlanma gereği bulunmayan kablosuz güvenlik kameraları daha kısa sürede kurulur ve Wi-Fi ve diğer ağlarla çalışabilir. Güçlü sinyal özelliği sayesinde görüntü ve ses kalitesi de oldukça yüksektir.

Ayrıca istediğini yerden hem telefon hem de bilgisayar aracılığıyla bu kameraları 7/24 izleyebilirsiniz. Üstelik tüm görüntüleri kayıt altına alır ve ihtiyaç duyduğunuzda kayıtları izleme imkanı sunar. İnternetin olduğu her yerden ve dilediğiniz uzaklıktan kameranızı yönetme imkanınız da bulunur. İsterseniz kamerayı 360 derece hareket ettirebilir, isterseniz gece görüşü özellikleri ile tüm saatlerdeki kayıtları yüksek ses ve görüntü kalitesi ile izleyebilirsiniz. Kablosuz güvenlik kamerası, ortada bir kablo olmadığı için güvenlik zafiyetine karşı da oldukça avantajlıdır. 

Ev, iş yeri, apartman veya site güvenliğinizi en teknolojik güvenlik donanımı ile korumak istiyor ve uzaktan kontrolü önemsiyorsanız, kablosuz güvenlik kameraları tam da size göre bir seçenek.

Güvenlik Kamera Sistemi Kurulumu

Kamera güvenlik sisteminin kurulum gereksinimleri güvenlik sisteminin yapısına göre değişiklik göstermektedir. Çok sayıda kameradan oluşan güvenlik sistemleri bağımsız kablosuz kamera sistemlerine göre daha karmaşık bir kuruluma sahiptir. Genel olarak güvenlik kamera sistemlerinde kurulum öncelikle planlamayla başlamaktadır. Kameraların yerleştirileceği yerler belirlendikten sonra doğru noktalarda uygun açılar hesaplanarak monte işlemi gerçekleştirilmektedir. Kurulum boyunca sürekli olarak görüntüler ve açıların uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Görüntü kalitesini olumsuz şekilde etkileyebilecek ışıklar belirlenmekte, kör noktalar tespit edilip buna uygun kamera güvenlik sistemi kurulumu yapılmaktadır. Kamera güvenlik sistemi kurulumuyla ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyatları 

Güvenlik kamera sistemleri birçok farklı çeşidi vardır. Bu yüzden kamera güvenlik sisteminin özellikleri fiyatını doğrudan etkilemektedir. Güvenlik ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen güvenlik kamerası türleri fonksiyonel bakımdan birbirinden ayrılmaktadır. İzmir'de güvenlik kamera sistemi firması arayışı içindeyseniz size en uygun sistemini belirlemek ve fiyat konusunda detaylı bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebilir veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu