Hırsız Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Hırsız Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Her alarm sisteminin farklı çalışma prensibi vardır. İster kablolu isterse kablosuz olsun tüm alarm sistemlerinin temeli aynı çalışma prensibine dayanır. Sensörler yardımıyla algılanan görüntü merkeze gönderilir. Merkezden de aranacak numaralar aranarak haberdar edilir.

Kablolu Hırsız Alarm Sistemleri

Kablolu alarm sistemleri denildiği zaman, alarm sistemi parçalarının ana panele kablolar yardımıyla bağlanması akıllara gelir. Kablolu alarm sistemlerinde kablolar görüntü kirliliği oluştursa da çok daha güvenlidir. Dayanıklıdır ve uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Daha geniş alanlar için uygundur.

Fiyatı diğer sistemlere göre daha ucuzdur. Bu sistemler telefon hattı ile beraber kullanıldığı zaman iyi randıman verir. Ancak herhangi bir nedenden dolayı telefon hattı kesildiği zaman sistem ile bağlantı kopabilir. Kablolu alarm sistemlerinin montajı için belli bir ustalık işi gerekir. Bir usta tarafından yapılması gerektiği için ekstra masraf olabilir.

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri

Kablosuz hırsız alarm sistemleri kablolu sistemlere göre daha pahalıdır ancak kullanımı daha fazladır. Enerjiyi pil ve bataryası ile sağlar. Zaman zaman bataryalarının değişmesi gerekir. Geniş alanlar için uygun değildir. Alan genişledikçe sinyal zayıflar. Kablo olmadığı için taşınması çok kolaydır. Kablolu sistemlere göre çok daha pahalıdır. Sinyal kesildiği anda devre dışı kalabilir. Her sistemin kendine göre avantajları vardır. En doğru karar nerede kullanılacaksa ona göre verilmelidir.

Kamera Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri genellikle kamera sistemleri ile aynı anda kullanılır. Bunun nedeni daha çok verim almaktır. Kameradan toplanan görüntü ilgili yerlere iletilerek alarm verilir. Bu sayede güvenlik önlemi alınır. Kamerasız hırsız alarm sistemleri tek başına yeterli olmaz. Kapı veya pencere zorlaması durumlarında aktif olurlar.

Hırsızların bu kadar uzmanlaştığı bu dönemde oldukça yetersiz kalır. Zaten hırsız alarm sistemi alınıyorsa üst model ve çok fonksiyonlu sistemler alınmalıdır. Kameraların görüş mesafesi, lensi, kartı gibi birçok konu önemlidir. İyi araştırmak ve ihtiyaca göre almak gerekir.

Evcil Hayvan Sensörü

Evcil hayvan sensörü çok önemli bir kavramdır. Son teknoloji modern sistemlerde olan bir özelliktir. Normal sistemlerde hareket halinde alarm çalar. Alarm kurulurken içerde kimsenin olmaması gerekir.

Ancak evcil hayvan sensörü olan sistemlerde, sistem otomatik olarak bunu algılar ve ona göre yanıt verir. Bu sayede gereksiz alarm çalmasından ve panikten korunulmuş olunur. Bu sistemler daha çok ev, villa gibi yaşam alanlarında kullanılır. İş yerleri için de uygundur ancak fiyatlarının pahalı olmasından dolayı çok tercih edilmez.

Hırsız Alarm Sistemleri Fiyatları

Hırsız alarm sistemi fiyatları özelliklerine göre fiyatlandırılır. Kameralı sistemlerden çok daha fazla işlev alırsınız ve buna bağlı olarak da fiyatı daha fazladır. Hizmet aldığınız firmanın size sağladığı destek, kurulum ve montaj gibi hizmetler de fiyatı etkiler. Çok fonksiyonlu sistemlerde ücret daha fazladır. En doğru fiyat bilgisini firmalardan alabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.