Kablosuz CCTV Güvenlik Kamera Türleri

Kablosuz CCTV Güvenlik Kamera Türleri

Kablosuz CCTV Güvenlik Kamera Türleri

Kablosuz CCTV kameralar verilerini 2 şekilde gönderir:

  • Analog Kablosuz CCTV Güvenlik Kamera

Analog kablosuz kamera, görüntü ve sesi radyo frekansı üzerinden iletir. Genellikle bu yöntem 91 metreye kadar veri gönderebilir. Elbette bu aynı zamanda dış mekân için de geçerlidir. Binanın içinde duvarlar, kapılar ve mobilyalar gibi engeller kameraların menzilini azaltır.

Analog kablosuz CCTV kameralar 900MHz, 2.4GHz ve 5.8GHz olmak üzere üç frekansta çalışır. Şu anda çoğu kablosuz kamera 2,4 GHz'de çalışıyor. Elbette, kablosuz telefonlar, kablosuz modemler, kablosuz oyun konsolu kolları vb. Gibi diğer birçok elektronik cihaz aynı frekansta çalışır. Bu nedenle analog kablosuz CCTV kameralar ile bu tür cihazların sinyallerine müdahale etmek mümkündür.

  • Dijital Kablosuz (IP) CCTV Güvenlik Kamera

Dijital kablosuz CCTV kameralar, yüksek bant genişliğine sahip bir ağ üzerinden radyo frekansı aracılığıyla video ve sesi şifreli dijital paketler olarak iletir. Kamera tarafından desteklenen standarda bağlı olarak, verileri 200 metre menzile kadar aktarmak genellikle mümkündür. Tabii ki, bu açık havada doğrudur, kamera ve erişim noktası engel olmadan birbirlerini görebilir.

Kablosuz CCTV kamera görüntülerini dahili WiFi ağı aracılığıyla monitöre veya depolama cihazına gönderir, yalnızca kamera görüntülerini WiFi ağının dışından görmek istediğimizde, örneğin kameradan işten fotoğraflar istediğimizde. Evi görmek için İnternet'i kullanıyoruz.

Kablosuz CCTV Kullanımları

Kablosuz CCTV kameralar, geçici bir kurulumun olduğu yerlerde çok kullanışlıdır. Örneğin geçici olarak CCTV kamera kurması gereken ve duvar ve tavan içi kablolama için binaya zarar vermek istemeyen bir kiracı kablosuz kameradan yararlanabilir. Ağaçlar, bitki örtüsü, sokaklar ve diğer engeller gibi engellerin olduğu alanlarda CCTV kablolaması çok zordur. Bu gibi durumlarda kablosuz CCTV kamera kullanılır.

Kablosuz Güvenlik Kamera Seçme Ve Kurma Konusunda Öneriler

Kablosuz bir CCTV kamera satın alırken, WiFi ağınızın kalitesinden ve istikrarından emin olun. Kablosuz ağlarda CCTV kamera bağlantısının birkaç saniye bile kesilmesi görüntülerin kaybolmasına neden olur; Bazı kameraların ANR özelliği, kablosuz video gözetim sisteminizin kararlılığını büyük ölçüde etkileyebilir.

ANR özellikli kablosuz CCTV dürbünler, ağ bağlantısı kesilirse görüntüleri otomatik olarak bellek kartına kaydedebilir. Ağ bağlantısı yeniden bağlanırsa, hafıza kartı bilgileri depolama cihazına gönderiliyor.

WPA / WPA2 şifrelemesini destekleyen bir kablosuz kamera kullandığınızdan ve bir şifre seçerken büyük ve küçük harfli şifreler, özel karakterler ve sayılar kullandığınızdan emin olun. Bir kablosuz ağ kurarken, erişim noktası bant genişliği ve ağ ekipmanı dikkate alınmalıdır.

Kablosuz güvenlik kameraları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.