Kamera Güvenlik Sistemleri Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Kamera Güvenlik Sistemleri Nedir, Ne İçin Kullanılır?

CCTV; kelime anlamı Closed Circuit Television yani kapalı devre televizyon sistemi demektir. Normal televizyon sistemleri açık yayın yapar isteyen herkes izleyebilir fakat cctv sistemini sadece sistemin kurulu olduğu yetkili kişiler izleyebilir çünkü kişiye özeldir. Cctv sistem, kameralardan aldığı görüntüyü genelde kablolar yardımı ile bir monitörden izlememizi sağlayan sistemdir.

CCTV NE İÇİN KULLANILIR?

Cctv ilk kez Alman mühendis Walter Bruch tarafından Siemens için  tasarlandı ve V2 roketini izlemek için 1942’de Almanya’da kuruldu. Kamuya açık yerlerde CCTV kullanılmaya başlanması 20 yıl sonra 1962’de gerçekleşti. Günümüzde cctv sistemler tek başına ve diğer güvenlik sistemleri ile (hırsız alarmı, yangın alarmı, akıllı ev gibi) entegre çalışmaktadır.

Genellikle tercih edilen güvenlik kameraları, HDCVI ve IP Kameralardır.

KAMERA SİSTEMLERİNDE GELİNEN SON NOKTA NEDİR?

Eskiden analog sistemler vardı. Analog sistemlerde görüntü kalitesi tam çözünürlüğün çeyreği kadardı. Uzun zamandır analog kamera sistemleri yerini HD kamera sistemlerine bıraktı. Bu ürünlerle mega piksel görüntü kalitesine ulaşılmıştır.

Hdcvi kamera, koaksiyel kablo üzerinden 500 metre mesafeye mega piksel görüntü iletir. Koaksiyel kablo üzerinden hdcvi kameralar ile 8 mega piksele kadar görüntü alınabiliyor.

Bir de bu teknolojinin üstü olan ip kamera sistemleri var. Kamera güvenlik sistemlerinde zirvede ip kamera sistemleri yer alıyor. Kablolama cat6 veya fiber olmak zorundadır. Ip güvenlik sistemlerinde video analiz çözümleriyle yüz tanıma, kişi sayımı, alan ihlali, sınır ihlali, seçili alandan nesne kaybolması veya nesne bırakılması, plaka tanıma, yangın ve dumanı algılama, kimlik tespiti yapma ve benzeri bir çok analizi gerçekleştirebiliyor.

KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?

Daha önce kamera sistemleri lüks gibi görünüyordu ancak bir ihtiyaç haline dönüştü. Gelişen teknoloji ve üretici rekabetlerinden dolayı şu an herksin bütçesine ve isteğine uygun sistemler mevcut. Ve herkesin farklı bir ihtiyacına hitap etmektedir. Kimi iş yerinin güvenliği için kimi evinin güvenliği için kimi çocuğu, kimi evcil hayvanı, kimi otoparkı için kullanmaktadır. Ama hepsinin ortak noktası güvenlik ve aslı olmayan olaylar için kullanılmakta. Bu gün trafikte, AVM de, adım attığımız her yerde kamera sistemleri ile korunmaktayız.

Barış İletişim olarak eski analog sistemi olan müşterilerimizin sistemlerini yenilemek isteyenlere ekstra kablo ve işçilik maliyeti olmadan yeni sistemi kuruyoruz.

GECE GÖRÜŞ NETLİĞİ NASIL?

Gelinen son teknolojide gece görüşü olmayan kameralar neredeyse üretilmemektedir. En ekonomik ürünlerde bile gece görüşü mevcuttur. Tabi bu gece görüş kalitesi kullanılacak ürüne göre değişmektedir. Bir üründe 20 mt gece görüş alabiliyorken diğer bir üründe kilometrelerce uzaklıkta başarılı sonuçlar alınabiliyor. Kameralara entegre edilmiş kızılötesi teknoloji sayesinde geceleri ışıksız ortamlarda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

ARIZA ORANI NEDİR?

Biz barış iletişim olarak güvenmediğimiz, ürününün arkasında durmayan markalarla çalışmamaktayız. Bir markayı veya ürünü önce kendimiz deneyip memnun kaldıktan sonra değerli müşterilerimize sunuyoruz. Ürün ne kadar iyi ve kaliteli olursa olsun yapılan montaj yanlış veya uygun değilse sorun yaşanır. Kameraların yanı sıra kullanılan kablo, adaptör, hard disk gibi yardımcı ürünlerin de kaliteli olması gerekmektedir. Kullandığımız tüm ürünlerin sorunsuz ve en düşük arıza oranı ile çalışmasındaki en büyük etkenlerden biri tecrübeli ve profesyonel teknik ekibimizdir.

ARIZA DURUMUNDA SERVİS HİZMETİ NASIL SAĞLANIR?

Barış iletişim olarak salı, perşembe ve cumartesi olmak üzere haftada 3 gün servis vermekteyiz. Acil bir durum olduğunda servis günlerini beklemeden hizmet veriyoruz. Ayrıca bakım anlaşması dediğimiz bir sistemimiz var. Müşterilerimiz ile yıllık bakım onarım anlaşması yapıyoruz bu bakım anlaşması yaptığımız müşterilerimize aynı gün içerisinde servis vermekteyiz. Bakım anlaşması kapsamında ayda bir veya üç ayda bir sisteme genel bakımlar yapıldığı için arıza oranını minimum seviyeye indirmekteyiz.

Ayrıca Barış İletişim teknik servisi bir ürün arızası için gittiğinde arızalı ürünün sorunu giderilene kadar yerine bir ürün bırakarak müşterilerini zor durumda bırakmamaktadır.

HANGİ KAMERA SİSTEMİNE İHTİYACINIZ OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?

Aslında onu sizden çok bizler bu işi yapanlar anlıyor. Sizler bu sistemi yaptırmaktaki amacınızı söylüyorsunuz. Bizler sizlere en uygun ürünleri seçip sunuyoruz. Sistemi yaptırmak istediğiniz alan inceleniyor, kör noktalar tespit ediliyor kaç mt görüş istediğiniz ve alabileceğiniz görüş mesafesi ve netliği hesaplanıyor, kaç gün kayıt istediğiniz öğreniliyor ona göre hdd ler seçiliyor. Yani elimizde bir kamera var her isteyen müşteriye onu takmıyoruz. Projeye hangi ürün hangi kayıt cihazı uygunsa onu kullanıyoruz.

BARIŞ İLETİŞİM BU İŞİ NASIL YAPIYOR?

Barış İletişim birçok kamera markasının çözüm ortağıdır. Aslında bir proje firmasıdır. Barış İletişim kişiye özel projeler ve bu projelere özel çözümler hazırlıyor. Proje hangi ürünü ve hangi markayı destekliyorsa onu sunuyor. Talebiniz üzerine kamera sistemi istediğiniz yere gidip ücretsiz keşif yapılıyor. Keşif sonrası en uygun kamera tavsiye edilip kurulum yapılıyor. Projelerinize uygun güvenlik sistemi çözümleri sunuluyor.

Yorumlar

image
Annika Wells
08 Mayıs 2020

Hi, I hope you are in good health. I am a passionate reader and writer as well. I am writing you to present an offer that can benefit both of us. I want to publish a guest post article on your website and will send you some topic ideas for that. The article however, will be of great quality and is free of cost. If my ideas interest you, I would send the article on the selected topic idea chosen by you. I would just need you to provide me a backlink within the main article. Please get back with your kind response to this offer. I look forward to your prompt response. Have a great day! Regards. Annika Wells

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.